Detekce útoků a hrozeb & filtrace webu

Odborný seminář společností Bull a Trusted Network Solutions, Praha, 15. března 2012

 

Divize Bezpečnosti informací společnosti Bull s.r.o., (www.bull.cz) předního dodavatele řešení a služeb v oblasti speciálních bezpečnostních technologií pro bezpečnostní složky ČR, pořádala dne 15. března v Praze odborný seminář pro koncové zákazníky. Nosnými tématy byla detekce útoků a hrozeb a filtrace webového provozu.

Účastníky semináře přivítal Michal Martínek ze společnosti Bull a v krátkosti představil obě společnosti, přednášející i samotný program semináře. V první části semináře vystoupil Tomáš Dedek (Bull), který se věnoval pokročilým metodám detekce hrozeb v infrastruktuře podnikové sítě. Představil základy detekce bezpečnostních incidentů na bázi korelace logů ze síťových prvků a bezpečnostních zařízení. Dále se věnoval analýze chování sítě a výstupům  (Network Behavior Analysis), kde představil řešení pro Security Intelligence (SIEM) a Risk Manager – systém pro analýzu a predikci rizik  v infrastruktuře. Následovala živá ukázka práce se systémem QRadar. Analýza chování sítě a detekce aplikací, eskalace incidentů, tvorba pravidel, dashboardy a reporty. Demonstrace obsahovala názorné ukázky útoků: botnet, šíření malwarů, útoky na heslo a další.

Druhá část semináře byla věnovaná filtraci webu a řízení webového provozu. Za společnost Trusted Network Solutions a.s. vystoupil Radek Nebeský, který představil účastníkům semináře webový filtr Kernun Clear Web. Ten je právem označován za webový filtr číslo 1 pro český Internet. Díky znalosti chování uživatelů Internetu a přesné kategorizaci stránek dosahuje v reálném provozu až 98% úspěšnost. Posluchačům představil unikátní vlastnosti a funkce webového filtru Kernun. Na praktických ukázkách a případových studiích zdůvodnil proč již mnohé významné organizace a společnosti z řad státní správy, bankovního i výrobního sektoru využívají pro řízený přístup na web právě řešení Kernun Clear Web.

 

Vyzkoušejte si na svém počítači jak webový filtr Kernun Clear Web funguje: Online Demo