ISSS 2012 – Kernun je řešením pro český Internet

úterý 17. dubna 2012 10:23
2.–3. dubna 2012 se v Hradci Králové uskutečnil již 15. ročník konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě). Společnost Trusted Network Solutions zde prezentovala produkty Kernun – bezpečnostní řešení pro český Internet.

Fotogalerie z konference

Hlavní téma ISSS 2012 – základní registry nastupují

Během dvoudenního programu konference se uskutečnilo přes 220 přednášek, prezentací a doprovodných akcí. Avšak letošnímu ročníku ISSS jasně dominovala témata související se systémem základních registrů, který bude zprovozněn
1. července tohoto roku a jehož pilotní provoz s ostrými daty byl oficiálně zahájen 1. dubna. Právě na konferenci ISSS měli zástupci veřejné správy i přítomní odborníci možnost se poprvé detailně seznámit s tím, jak systém registrů pracuje, jak vypadají jednotlivé výstupy i s tím, jak ovlivní procesy ve výkonu státní správy a samosprávy. Konference ISSS byla opět významnou příležitostí k setkání s vrcholnými politiky a zástupci státních orgánů (včetně ministrů, náměstků a šéfů odborů), hejtmany, starosty a tajemníky velkých i malých měst a obcí, odborníky i manažery firem z oblasti informačních a komunikačních technologií. ISSS tak naplnila očekávání uznávané diskusní platformy pro sdílení odborných zkušeností i prezentaci produktů, služeb či úspěšných projektů.

Kernun představil bezpečnostní řešení pro český Internet

Společnost TNS (Trusted Network Solutions, a. s.) se na konferenci prezentovala ve výstavní části kongresového centra Aldis, kde nás účastníci mohli navštívit na stánku Kernun. Letošní název stánku zněl příznačně Kernun = Bezpečnostní řešení pro český Internet. Výstavní prostor Kernun se na dva dny konference stal místem setkání s našimi stávajícími partnery i zákazníky. Rádi jsme přivítali a osobně se setkali s účastníky konference a prezentovali jim naše produktové portfolio Kernun.

Nejvíce přesvědčil webový filtr Kernun Clear Web

Z nabízeného portfolia produktů Kernun Firewall+ , Kernun UTM a Kernun Clear Web jednoznačně nejvíce zaujal právě webový filtr. Přesvědčil zejména svým unikátním systémem přesné kategorizace navštěvovaných webových stránek a vysokou úspěšností v reálném nasazení, kde dosahuje až 98% úspěšnost. Filtrování obsahu webu a řízený přístup na Internet dnes nepatří pouze k základním nástrojům pro zabezpečení interní sítě. Účinný webový filtr se v současnosti stal pro stále více manažerů nepostradatelným nástrojem odpovědného a efektivního řízení.

Český produkt Kernun Clear Web zaručuje kvalitní a dostupnou podporu

Úspěchy a především kvalitu českého řešení Kernun potvrzují významné reference nejen z oblasti státní správy, ale také z finančního sektoru i průmyslu. Mezi nejvýznamnější patří například nasazení a provoz webového filtru Kernun Clear  Web v počítačové síti Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dále na Krajském úřadu Jihomoravského kraje nebo úspěšné nasazení webové filtrace v Českém hydrometeorologickém ústavu ČR. Není náhoda, že takto významnmé instituce daly přednost českému produktu před zahraničním řešením. Kvalita a stálá dostupnost technické podpory je z pohledu zákazníka zcela logickým a oprávněným kritériem.

Case Study Kernun Clear Web

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Krajský úřad JIhomoravského kraje

Český hydrometeorologický ústav ČR

Produktové listy Kernun

Kernun Clear Web

Kernun Firewall+

Kernun UTM


Více informací o letošním ročníku konference ISSS 2012 na www.isss.cz