Jak proběhla konference Security Fórum 2012

pondělí 09. dubna 2012 09:06
Mobilita uživatelů, bezpečnostní technologie, analýza datového provozu, filtrování webu, filtrování spamu, legislativa ICT bezpečnosti… to byly hlavní témata letošní konference Security Fórum 2012. Účastníky zaujala také přednáška Karola Kubandy (TNS), který představil webový filtr Kernun Clear Web z pohledu úspešné filtrace v českém internetovém prostředí.

Fotogalerie z konference Security Fórum 2012

Mráz příchází z webu: filtrování obsahu je dnes nutností

Karol Kubanda (Pre-sales Engineer společnosti TNS)

Webový provoz dnes tvoří až 90 % celkové komunikace běžné firemní sítě s Internetem. Představuje tak nejčastější cestu, jak dostat do podnikové sítě škodlivý obsah. Filtrování webu za účelem zajištění bezpečnosti, ale třeba i produktivity práce nebo ochrany komunikačního pásma, oslovuje čím dál více organizací.

Český webfiltr Kernun Clear Web

Kernun Clear Web je webový filtr nové generace orientovaný primárně na webové stránky navštěvované uživateli v ČR. Na rozdíl od konkurenčních řešení nesleduje velikost databáze webových stránek, ale její aktuálnost a přesnost. K tomu využívá mechanismus zpětného reportingu o navštívených stránkách a tým tuzemských kategorizátorů, kteří stránky hodnotí a zařazují do jednotlivých kategorií. Zkušenosti našich zákazníků po celé České republice dokazují, že požadovanou rychlost a kvalitu filtrování dokáže zabezpečit pouze řešení speciálně navržené právě pro české prostředí. Kernun Clear Web dnes díky svým vlastnostem a přesné kategorizaci stránek dosahuje v reálném nasazení až 98% úspěšnost. Vyzkoušejte si český webový filtr Kernun Clear Web přímo na svém počítači.

Prezentace z konference ke stažení

Mráz přichází z webu – Kernun Clear Web (Karol Kubanda, TNS)
Mráz přichází z webu – Kernun Clear Web
(Verze PDF)

 

Více informací a závěrečná zpráva z konference: Security Fórum 2012