Anketa E15: Letošní trendy v oblasti ICT

ANKETA: ICT Speciál E15
Které trendy podle vás budou letos dominovat v oblasti, které se věnuje vaše společnost a co nového připravujete na letošní rok pro zákazníky? Tak se ptal v ICT speciálu deníku E15 Michal Král Romana Pavlíka, ředitele společnosti Trusted Network Solutions.

 

1. Které trendy podle vás budou letos dominovat v oblasti, které se věnuje vaše společnost?

S trochou nadsázky lze říci, že dopady ekonomického ochladnutí jsou pro oblast počítačové bezpečnosti spíše pozitivní. Ustávají bezhlavé nákupy technologií, které "přece mají všichni". Zákazníci začínají pečlivě zvažovat a vybírat. Prosazují se technologie, které pro ně mají konkrétní přidanou hodnotu. Končí éra nákupů od jednoho či dvou dominantních výrobců. Jejich značka je sice dominantní, ale tomu odpovídají i jejich technologie, zaměřené výhradně na masový celosvětový trh.

2. Co nového jste připravili (připravujete) na letošní rok pro zákazníky?

Soustředíme se na vysokou efektivitu našich produktů. Naše bezpečnostní řešení pro filtrování internetu Kernun Clear Web je na míru ušitý českému prostředí. S webfiltrem Kernun pak zákazník může jednoznačně určit, které zdroje jsou nezbytné pro práci a kde si již zaměstnanci vyřizují své soukromé věci anebo se věnují zábavě. Každý den naši operátoři posoudí a kategorizují tisíce nových webových stránek, které uživatelé navštíví. Kernun Clear Web poskytuje firmám a organizacím také významnou bezpečnostní složku. Chrání je před podvodnými weby a stránkami, které obsahují škodlivý kód. V rozsahu znalostí o českém IT prostředí a chování uživatelů internetu nemá webfiltr Kernun na tuzemském trhu konkurenci, a to ani mezi světovými výrobci. Ti se totiž zaměřují spíše na trhy Spojených států, západní Evropy a nově i Číny.