Vše v jednom, kde nic nechybí: Kernun UTM

Není UTM jako UTM. Byť se pod tuto hlavičku schovávají různé produkty, v mnoha případech jde jen o marketingové pozlátko. Neumí zkrátka všechno, co byste od UTM zařízení měli požadovat. Než si nechat sáhodlouze vysvětlovat, že je to tak vlastně dobře, je rozhodně lepší poohlédnout se po řešení, u kterého nemusíte dělat kompromisy.

Kernun UTM

Integruje bezpečnostní prvky do jednoho řešení pro komplexní zabezpečení síťové infrastruktury. Zní to trochu krkolomně, takže jinak: Kernun UTM nabízí absolutně vše, co k plynulému a bezpečnému chodu sítě potřebujete. Můžete se tak soustředit na to, co umíte nejlépe – a neřešit bezpečnostní otázky. Kernun UTM obsahuje firewall, antivirovou kontrolu (pod pojmem „antivirová“ samozřejmě myslíme i antispywarová, antimalwarová, antirootkitová – zkrátka opravdu komplexní „anti“), filtr spam, ochranu DNS, rozsáhlé možnosti autentizace uživatelů nebo šifrovaný přístup do vnitřní sítě prostřednictvím VPN. Volitelnou komponentou je oblíbený webový filtr Kernun Clear Web zaměřený na české uživatele.

 

Základem je ochrana webového provozu

Každodenní realita nám ukazuje, že webová komunikace tvoří v typické firemní síti kolem devadesáti procent veškerého provozu. Kromě běžné antivirové kontroly nabízí Kernun UTM ještě kontrolu a tvorbu politik dle skutečného typu souboru. Stejně tak nabízí Kernun UTM ochranu odchozí i příchozí e-mailové komunikace: filtr spamu, ochranu před viry, podvody a dalšími hrozbami. V rámci ochrany DNS zajistí, aby se interní síť a uživatelé nestali oběťmi stále rostoucího počtů útoků na doménová jména a jejich překlad. A to tak, že komunikace prochází přes speciální DNS proxy, čímž lze vynutit bezpečnostní politiku.

Mobilita a bezpečný vzdálený přístup

Obsluha zařízení „v terénu“ již dávno není nadstandardem, ale samozřejmostí. Vychází z toho i Kernun UTM, když poskytuje skrze VPN bezpečný vzdálený přístup k interním zdrojům a službám. Silným nástrojem pak je široká paleta možností autentizace uživatelů pomocí jména a hesla, Radius serveru, NTLM autorizace, LDAP či Kerberosu. Administrátoři a IT manažeři oceňují možnost vytváření detailních reportů: s přesností na organizaci, geografickou jednotku, skupinu zaměstnanců či jednotlivce.

 

Vyšší efektivita díky znalosti českého IT prostředí

V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že díky přesné znalosti českého prostředí nabízí Kernun UTM vyšší efektivitu, než konkurenční produkty. Navštivte stránky www.kernun.cz, rádi vám výhody řešení Kernun UTM předvedeme.
Jistě, je jen jeden internet, ale taky jen jeden Kernun.

Související odkazy

Kernun UTM
Produktový list Kernun UTM (PDF)

 


Zpět na přehled publikovaných článků